Kredīta piešķiršanas/atteikšanas izvērtēšana

0

Rakstījis admin | Kategorijas Noderīga informācija | Datums 12-03-2014

kredita-pieskirsanas-atteiksanas-izvertesanaIr noteikti likumi, pēc kuriem aizdevēju kompānijām ir jāizvērtē kredītņēmēji, pirms kredīta piešķiršanas. Ne vienmēr kompānija ir tiesīga piešķirt aizdevumu, pat, ja arī to vēlētos. Dažreiz likums liek kredītu atteikt vai piedāvāt mazāku aizdevuma summu. Ko darīt, ja kredīts tiek atteikts? Iepazīsties ar noteikumu īsu apkopojumu, tas Tev ļaus labāk saprast, kādu kredītu, tomēr, ir iespējams saņemt.
 

 
Kredīta devējam nav jāvērtē kredīta ņēmēja maksātspēja, ja aizdevums ir pret ķīlu, piemēram, pret auto ķīlu, kā arī neatmaksāšanas gadījumā vienīgā sankcija pret kredīta ņēmēju ir ķīlas nonākšana aizdevēja rīcībā. Tas nozīmē, ka kredītattiecības tiek pilnībā izbeigtas, ja kredīta ņēmējs nolemj atteikties no ķīlas. Tātad, šādi aizdevumi ir pieejami gan ar sliktu kredīta vēsturi, gan bez darba vietas, gan cita kredīta atmaksai.

Ja aizdevums ir bez ķīlas, tad kredīta devējam ir jāizvērtē aizņēmēja maksātspēja, vai viņš var pieteikto kredītu atļauties. Kā arī kredīts nedrīkst būt cita kredīta atmaksai, ja vien tā nav pārkreditācija, piemēram, vairāku ātro kredītu apvienošana vienā kredītā. Aizdevējs kredītu var piešķirt tikai tad, ja ir pārliecinājies, ka kredīta ņēmējam paliek pietiekoši līdzekļi ikdienas tēriņiem pēc aizdevumu atmaksas.

Kad kredīta devējam ir jāpārbauda kredīta ņēmēja sniegtā informācija par maksātspēju aizdevuma pieteikumā un kad aizdevējs var vienkārši paļauties uz kredītņēmēja sniegto informāciju?

Sniegto informāciju nav jāpārbauda ja:

  • kredīts ir līdz 427 eiro (300Ls);
  • kredīta atmaksas termiņš ir līdz 1 gadam;
  • ikmēneša maksājums nav lielāks par 71 eiro (50Ls).

Tas nozīmē, ka ātrie kredīti internetā ir pieejami tik pat ātri kā agrāk – 15 min. laikā, jo nav nepieciešams veikt papildus pārbaudes. Kredītņēmēja ienākumu patiesība ir uz paša kredītņēmēja sirdsapziņas, bet mēs aicinām būt patiesiem sniegtajā informācijā.

Cik lielu kredītu varu es saņemt?

 
Valsts noteiktā minimālā alga uz rokas ir apmēram 228 EUR. Šī summa tiek ņemta par pamatu, no kuras aprēķina, cik ir iespējams vienai personai vai ģimenei aizņemties. Mēs esam aprēķinājuši  un izveidojuši aptuvenu tabulu par pieejamiem kredītiem atkarībā no ienākumiem:

Kopējie mēneša ienākumi Meneša kredīta maksājums nepārsniedz Pieejamā kredīta daļa no ienākumiem
līdz 159 EUR līdz 15.96 EUR 10%
no 159 EUR līdz 228 EUR līdz 45.60 EUR 20%
no 228 EUR līdz 684 EUR līdz 205.20 EUR 30%
no 684 EUR no 273.60 EUR 40%

 
Ja jau iepriekš ir paņemts kāds kredīts, tad tā ikmēneša maksājuma summa ir jāatņem no kopējiem mēneša ienākumiem. Kā arī, ja ir apgādājamie, par katru apgādājamo ir jāatņem aptuveni 182.40 EUR. Tādā veidā tiek aizsargātas ģimenes, kurās ir bērni, lai ģimenes neuzņemtos pārmērīgi lielas kredītsaistības.

Jaunie likumi ir ietekmējuši gan ātros kredītus jeb īstermiņa aizdevumus, jo tagad tos ir aizliegts piešķirt cilvēkiem, kuriem nav normāli ienākumi, ja vien kredīta ņēmējs tos ir patiesi norādījis. Patēriņa kredītus tagad ir atļauts izsniegt tikai noteiktos apmēros un aizdevējam ir rūpīgi jāpārbauda kredīta ņēmēja ienākumi VID, VSAA vai bankas konta datos.

Izvērtē kāds kredīts ir pieejams Tev. Kredīts internetā, sms kredīti vai citi piedāvājumi atšķiras ar cenām. Izmanto cenu salīdzinātāju, lai nepārmaksātu un aizņemtos izdevīgāk. Aizņemies atbildīgi, izvērtē savas iespējas kredītu atmaksāt.


 

Raksti komentāru