Atteikums no kredīta 14 dienu laikā.

0

Rakstījis admin | Kategorijas Noderīga informācija | Datums 06-12-2016

iesniegums-par-atteiksanos-no-kreditaIkvienā patērētāju kreditēšanas līgumā ir jābūt norādītai informācijai par atteikuma tiesībām no aizdevuma 14 dienu laikā no aizdevuma līguma parakstīšanas brīža, jo to pieprasa likumdošana. Tas nozīmē, ka kredītņēmējam ir tiesības 14 dienu laikā no paņemtā kredīta atteikties. Uzzini vairāk par savām tiesībām no kredīta atteikties un ietaupi savu naudu.

Lai atteiktos no kredīta, ir jāiesniedz iesniegums brīvā tekstā, kurā skaidri norādīts, ka no kredīta atsakāties. Jāatmaksā ir kredīta pamatsumma, kuru aizņēmāties, pilnā apmērā. Jāatmaksā ir arī kredīta procenti, bet tie jāaprēķina ir līdz dienai, kurā atmaksājat atpakaļ aizdevumu. Aizdevuma atmaksa ir jāveic pēc iespējas ātrāk, maksimālais termiņš aizdevuma atgriešanai pēc atteikšanās no tā, ir 30 dienas, vai līdz kredīta atmaksas termiņa beigām.
 
Dzīvē var sanākt visādas situācijas. Pēkšņi mainās finansiālā situācija. Ir parādījušies ienākumi, kas ļauj neizmantot aizdevumu. Esat ieguvis labāku aizdevuma piedāvājumu vai vienkārši esat pārdomājis par kredītu. Atteikšānās iemesli iesniegumā nav jānorāda un Jums tos nevar pieprasīt.

 

1. Piemērs (atsakies no kredīta, jo vari atdod aizdevumu pilnībā un ātrāk):
 
Tu esi aizņēmies 300 EUR uz 1 mēnesi.
Pēc mēneša Tev būs jāatdod 330 EUR, tātad procentos Tev ir jāsamaksā 30 EUR.
10 dienas pēc kredīta paņemšanas Tev ir parādījušies līdzekļi, lai pilnībā atmaksātu kredītu. Tu iesniedz iesniegumu par atteikšanos no kredīta. 10 iztērētajās dienās atmaksājamā summa būs aptuveni 310 EUR, nevis 330 EUR. Tad rodas jautājums, kāpēc neatteikties no kredīta un neietaupīt 20 EUR. Precīzu atmaksājamo summu uzziniet pie aizdevēja un pārliecinieties, ka nauda tiks ieskaitīta pārdevēja kontā līdz dienai, no kuras tiek aprēķināti procenti.

 

2. Piemērs (atsakies no kredīta, jo esi atradis labāku kredītu piedāvājumu):
 
Tu esi aizņēmies 500 EUR uz 6 mēnešiem.
Jums ikmēneša maksājums kredītam ir 117.53 EUR. GPL = 243%. Kopējā atmaksājamā summa ir 705.18 EUR.
 
Jums ir pieejams šāds pats kredīts, bet uz daudz izdevīgākiem procentiem.
Ikmēneša maksājums: 99.57 EUR. GPL = 87%. Kopējā atmaksājamā summa ir 597.43 EUR.
Kāpēc neietaupīt 107.75 EUR atsakoties no iepriekšējā aizdevēja?

 

Zini savas tiesības, atsakies no kredīta, ja tas Tev ir izdevīgi. No patērētāju kredīta līguma ir tiesības atteikties 14 dienu laikā pēc līguma parakstīšanas.

 

Raksti komentāru